Účesy na ples
Plesy jsou velkou příležitostí ukázat „světu“, na co máme, resp. co nám naše kapsa umožňuje. Takže pro muže nový oblek, pro ženu šaty, botky, šperky a samozřejmě účes.
Historie účesů sahá do starého Egypta, antického Řecka, ale za vrchol se považuje barokní Paříž. Dnes již těžko někdo vyrazí na ples s třípalubovou fregatou ve vlasech, ale velkou péči to přeci jenom chce. Ženám se nabízí široká paleta druhů a kombinací a čím má dáma vlasy delší a hustější, tím může být účes honosnější. Móda ale pamatuje i na krátké či dokonce řídké vlasy. Ty se dají totiž prodlužovat, zahušťovat, doplňovat příčesky čili culíky a to neuvádím možnost si vzít třeba paruku. V dnešní době je z čeho vybírat a můžete se tak na jeden večer stát úplně někým jiným. I v parukách je dnes nepřeberné množství moderních střihů, barev, i melíru a jistě s nimi na plese zazáříte.
Pokud máte své vlasy kvalitní a dlouhé, velice krásně a pracně vypadají zaplétané účesy. Ty lze učesat zcela jednoduše, ale pro ples to chce složitější a nápaditější kombinaci různě splétaných copánků a culíků, které můžeme doplňovat i dalšími ozdobami, sponkami, šátky, či šperky.
Pokud žena preferuje vlasy rozpuštěné, pak skvělým kompromisem může být elegantní poloculík či vlasy jinak částečně svázané, třeba uzly, smotky, vlasovými ozdobami. Samozřejmě dlouhé a rozevláté vlasy, tedy styling, nabízí se také několik způsobů, těžko z magazínů vybírat ten nejvhodnější.
Klasickou ozdobou hlavy žen jsou společenské drdoly či uzly, vlasy vyčesané vzhůru, ale i volně rozpuštěné, lehce navlněné vlasy z vás mohou udělat královnu plesu. Při velké „nevázanosti“ je potřeba se mít na pozoru, protože vlasy po delším pobytu v teplém sále a neustálém pohybu ztratí soudržnost a pak je problém pro kolemtancující páry se z takových vlasů neustále vyplétat.